بلاگ

معرفی برند استدلر

برند استدلر (Staedtler) یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های سازنده نوشت‌افزار در جهان است که مرکز اصلی آن در نورنبرگ آلمان قرار دارد. نام استدلر جزء جدانشدنی تاریخ کهن ساخت مداد نورنبرگ به‌شمار می‌آید و آغاز آن به سال ۱۶۶۲ میلادی توسط فردریش استدلر بازمی‌گردد. تعداد ۲۱ شعبه رسمی و ۱۵۰ نمایندگی در سراسر جهان گواهی است بر شهرت جهانی و عظمت گستره فعالیت این برند. اما استدلر این نام بزرگ را وامدار شخصی به نام یوهان سباستین استدلر است. چرا که وی باتکیه بر ایده جهانی نمودن این نام در سال ۱۸۳۵ میلادی یک کارگاه کوچک ساخت مداد را به یک واحد صنعتی تبدیل نمود. همواره نورنبرگ به عنوان موطن اصلی استدلر شناخته شده و هم‌اکنون نیز دفتر مرکزی و قلب تپنده آن در این شهر قرار دارد. اینجا جایی است که تمامی استراتژی‌های درون شرکتی و توسعه بازار جهانی شکل می‌گیرد. امروزه، بزرگترین تولیدکننده مداد مشکی سنتی و مدادرنگی اروپا بیش از ۲۲۰۰ نفر کارمند داشته و این مکان همان جایی است که ۲/۳ سهم تولید نوشت‌افزار استدلر را به خود اختصاص داده‌است و تمامی تولیدات آن حامل نشان کیفی “Made in Germany” بوده که اکنون بخشی جدایی ناپذیر از نام تجاری استدلر به‌شمار می‌رود. مدت ۱۷۷ سال است که نام استدلر بالاترین استانداردها در طراحی، تکنولوژی، عملکرد، حفظ محیط زیست و کیفیت برند را به همراه داشته و طی دهه‌ها، مدل‌های جدید و موفق دیگری نیز به طیف اصلی این تولیدکننده مداد مشکی سنتی و مدادرنگی اضافه شده که این خود گواهی است بر فلسفه بنیادی استدلر که همانا چیزی جز جای داشتن در میان برترین تولیدکنندگان نوشت‌افزار در سطح جهان نیست.

محصولات

جالب است بدانید آدولف هیتلر مدادهای استدلر را به برندهای دیگر ترجیح می‌داد. گفته می‌شود مداد HB به این خاطر که به مداد هیتلر معروف بوده تغییر نام داده‌است. استدلر تولید خودکار را از سال ۱۹۴۹ آغاز کرد و کم کم جای خودنویس را گرفت اما با این حال هنوز تولید خودنویس در روند کاری این شرکت است. اولید مداد نوکی یا همان اتود را در سال ۱۹۵۰ تولید کرد که از چوب ساخته شده‌بود. برند لوموکالر را چهار سال بعد یعنی در سال ۱۹۵۴ روانه بازار لوازم‌التحریر کرد که شامل طیف وسیعی از انواع ماژیک است. درسال ۱۹۶۲، محصولات راپیدوگراف که شامل خودکارهای فنی مهندسی است و توسط مهندسان و طراحان استفاده می‌شود را تولید نمود. جشن ۱۷۵ سالگی این شرکت نیز در سال ۲۰۱۰ برگزار شد. استدلر در فرآیند طراحی و ساخت، ارزش ویژه‌ای برای مشتریان خود قائل است و همیشه بهترین طراحی و کیفیت را به مشتریان خود عرضه کرده‌است. محصولات تولیدی این شرکت نوشت افزار و لوازم‌التحریر آلمانی، بسیار متنوع است: خودکار، مداد نوکی(اتود)، مداد طراحی، خمیر بازی، خط‌کش، پاک‌کن‌های پلاستیکی، پرگار، مداد استاندارد با روکش چوبی، ماژیک، خودنویس، مداد تراش و سایر لوازم‌التحریر. استدلر مدعی است که در اروپا بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده مدادهای چوبی، خمیر بازی، سرب مداد نوکی و خودکارهای مخصوص پروژکتورهای آموزشی است. زمانیکه غرق در نوشتن و یا خلق یک ایده هستید، گاهی فراموش می‌کنید درپوش ماژیک را بگذارید تا خشک نشود. بدین منظور استدلر محصولات لوموکالر با قابلیت خشک‌نشو(DrySafe) را طراحی و تولید کرده‌است. و یا مداد رنگی‌های برند نوریس گلاب ۱۴۴ و اگوسافت ۱۵۷ دارای لایه‌هایی است که از مغز مداد محافظت می‌کنند. اولین مدادی که توسط مواد ابداعی و نوآوری شده توسط استدلر جهت بالا بردن مقاومت آن در برابر شکسته شدن بوجود آمده‌است، مداد رنگی نوریس ۱۸۵ می‌باشد که تحت عنوان وُپکس(Wopex) شناخته می‌شود. از شناخته شده‌ترین محصولات کمپانی استدلر می‌توان به مدادهای مشکی و رنگی Camel، محصولات تریپلاس(Triplus)  و مدادهای تخصصی وُپکس اشاره کرد. اما شاید جالب‌ترین نکته در محصولات شرکت استدلر، رنگ‌آمیزی بزرگسالان در سال‌های اخیر باشد. شاید در ابتدا کمی عجیب به نظر می‌آمد اما اکنون شاهد استقبال بی‌نظیری از محصولات این شرکت هستیم. روانشناسان بر این باورند که رنگ‌آمیزی به بزرگسالان برای غلبه بر استرس و تمدد اعصاب کمک می‌کند.

استدلر

برند استدلر (Staedtler) در ایران

شناخته‌شده‌ترین محصولات استدلر در بازار ایران انواع مدادهای مشکی سنتی و مداد رنگی از جمله مداد Camel، محصولات سری نوریس، مدادهای تخصصی لوموگراف و مدادهای پیشرفته وُپکس “Wopex” همچنین محصولات سری تریپلاس “Triplus” می‌باشد که با بهره‌گیری از پیشرفته‌ترین فناوری هاو تطابق با ارگونومی دست، بالاترین سطح کیفی را برای مصرف‌کننده فراهم آورده‌است. از دیگر محصولات این برند معتبر می‌توان به سری محصولات پریمیوم “Premium” اشاره کرد که با توجه به نیاز بازار مصرف به محصولات لاکچری، از فروردین ماه سال ۱۳۹۴ در دسترس متقاضیان کالاهای لوکس و کلکسیونی قرار گرفته‌است. از شاخص‌ترین محصولات سری پریمیوم می‌توان به خودنویس نفیس پرسپولیس اشاره کرد که جهت پاس داشت و تقدیر از فرهنگ و تمدن سرزمین ایران با تیراژ محدود ۷۸ قطعه تولید شده و در شعب شرکت استدلر در سراسر دنیا قرار گرفته‌است.

استدلر

تأسیس استدلر

جالب است بدانید نام استدلر ارتباط نزدیکی با تاریخچه‌ مداد دارد و جزء جدانشدنی تاریخ کهن در ساخت و تولید مداد می‌باشد. پیش از آنکه در سال ۱۸۳۵ میلادی، جی. اس. استدلر در شهر نورنبرگ کارخانه‌ی خود را به‌پا کند، این خانواده از چندین نسل قبل‌تر به ساخت و تولید نوشت‌افزارهای مختلف مشغول بوده‌اند. ریشه و آغاز برند استدلر به فردریش استدلر بر‌می‌گردد. او در سال ۱۶۶۲ یک سازنده مداد بود. این شرکت در سال ۱۸۶۶ تولید ناخالص سالانه ۲۱۶۰۰۰۰ مداد داشت که تنها دارای ۵۴ کارگر بود. پیش از آن جی. اس. استدلر در سال ۱۸۳۵ از شهردار نورنبرگ اجازه گرفت تا در کارخانه‌ی خود محصولاتی از قبیل سرب سیاه (گرافیت)، مدادهای پاستلی و گچ قرمز تولید کند. برندهای Noris و Mars بین سال‌های ۱۹۰۰ و ۱۹۰۱ تأسیس شدند. در سال ۱۹۲۲ در نیویورک و چهارسال بعد یعنی در سال ۱۹۲۶ میلادی در ژاپن شرکت تابعه آن ایجاد شد. محصولات این شرکت که توسعه یافت، نام استدلر به کارخانه مداد مارس و خودنویس تغییر پیدا کرد که البته محصولات لوازم‌التحریر و نوشت‌افزار مکانیکی نیز افزوده شد.

لوگوهای استدلر

استدلر در طول زمان فعالیت، لوگوی خود را هشت بار دست‌خوش تغییرات کرده که اولین بار در سال ۱۹۰۸ و آخرین بار در سال ۲۰۰۱ بوده‌است. اولین لوگوی این شرکت از سال ۱۹۰۸ تا ۱۹۱۲ میلادی، دومین باری که لوگو تغییر پیدا کرد در سال ۱۹۱۲ بود که تا سال ۱۹۲۵ بدون تغییر باقی ماند. سومین لوگو از ۱۹۲۵ تا ۱۹۵۲، چهارمین لوگو از سال ۱۹۵۲ تا ۱۹۵۷، پنجمین تغییر در لوگوی استدلر در سال ۱۹۵۷ می‌باشد که تا سال ۱۹۶۳ ثابت ماند. ششمین لوگو ازسال ۱۹۶۳ تا ۱۹۷۳، هفتمین لوگو از ۱۹۷۳ تا ۲۰۰۱ و در نهایت در سال ۲۰۰۱ هشتمین تغییر داده‌شد تا کماکان استدلر با همان لوگو در صنعت لوازم‌التحریر به فعالیت خود ادامه دهد. البته حروفی که در این لوگوها به کار رفته، تا سال ۲۰۰۵ معمولا به سمت چپ متمایل بوده‌است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + 8 =